• Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

2019 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanan proje Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında ve ilgili kurum ve kuruluşların iştirakçiliğinde yürütülmektedir. Toplam bütçesi 1.960.000,00 TL olan proje için Bakanlıkça tahsis edilen kaynak 1.590.000,00 TL’dir.

Mesleki ve Teknik eğitim veren okullarda eğitim gören öğrencilerinin mesleki becerilerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerini artırmak, otomotiv sektörü ve yan alanlarında çalışan insanların mesleki yeterliliklerini artırarak özellikle gençlere yeni istihdam olanakları yaratmak ve bölgedeki mesleki eğitim kalitesini yükseltecek yeni bir model geliştirmek projenin temel hedefini oluşturmaktadır.

Proje kapsamında oluşturulacak eğitim atölyeleri, alınacak ekipmanlar ve bu ekipmanlarının kullanımına yönelik gerçekleştirilecek eğitimler ile hem Aksaray ilinin önemli bir sektörü olan otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli personel iş gücü piyasasına kazandırılacak, hem de Meslek ve Teknik eğitim veren okullarda eğitim gören öğrencilerin mesleki becerileri artırılarak bu alanda istihdam edilmeleri sağlanacaktır. Projenin uygulama faaliyetleri devam etmektedir.

       


Etiketler

Şu Anda Açık Eğitim Programımız Bulunmamaktadır.

İlginiz İçin Teşekkür Ederiz.